E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Strona główna > Chustonoszenie > Chusty i nosidła miękkie > Chusty i nosidła miękkie

Chusty i nosidła miękkie

Chusta wiązana, tkana, elastyczna, kółkowa, kieszonka, nosidła azjatyckie i ergonomicze... wiele istnieje sposobów na wygodne i bezpieczne noszenia dziecka.

Dziecko można nosić jedynie na rękach. Noszący jednak szybko odczuwa ból ramion i kręgosłupa, a poza tym ma zajęte ręce.

Dziecko można nosić też w chuście lub nosidle miękkim, pozwalającym dziecku przyjąć bezpieczną dla jego kręgosłupa i bioderek pozycję. Nosząc tak rodzic dba również o swój kręgosłup, ale także o swoje nerwy. Mając wolność ruchu, może on zajmować sie domem czy pracą bez frustracji, iż jest "zniewolony" przez maleństwo na rękach.

Artykuły w tym dziale


Chusta wiązana

JPEG - 20.2 kb
© Ekodzieciak

Długa chusta jest zwykłym prostokątnym, dobrze obrębionym kawałkiem bawełny o szerokości od 65 do 75 cm i o długości od 2,60 do 5,20 m. Wiązana na wiele sposobów (na brzuchu, na biodrze, na plecach) może ułatwić wykonywanie wielu codziennych czynności domowych, ale także wyjście na zakupy, na miasto, podróż samolotem czy pociągiem bądź umożliwić spacer po wiejskiej drodze. Dziecko znajduje się cały czas blisko mamy czy taty, w wygodnej dla siebie pozycji.Chusta elastyczna

JPEG - 45.7 kb

Instrukcje i opisy do chust elastycznych kuszą łatwością jej wiązania. Uwaga na wiązania pokazujące noszenie dzieci przodem do świata. Nie należy tak nosić dzieci w chustach. Więcej o tym JAK NIE NOSIĆPouch

Jest to pas materiału o szerokości ok. 70 cm, złożony wzdłuż na pół i zszyty końcami, tworząc okrąg. Chustę przekłada się w poprzek przez jedno ramię. Między fałdami materiału jest tak zwana „kieszonka”, do której wkłada się dziecko. W języku angielskim pouch oznacza torbę, w której torbacze noszą swoje młode. W (...)


Chusta kółkowa

JPEG - 46.4 kb
© Ekodzieciak

To prostokątny kawałek materiału, na którego jednym końcu znajdują się dwa kółka, służące do regulacji długości i napięcia chusty, a na drugim tak zwany ogon, który przeplata się przez kółka.Nosidła azjatyckie

Najbardziej popularną w Europie grupą nosideł miękkich są nosidła pochodzące z Azji. Ale należą do nich także tak zwane nosidła ergonomiczne, materiałowe, bez usztywnień, które pozwalają dziecku przyjąć pozycję siedzącą, respektując ułożenie bioderek i zapewniając fizjologiczne podparcie dla kręgosłupa dziecka.Nosidła ergonomiczne

Nosidła ergonomiczne to nowoczesna forma nosideł azjatyckich. Zamiast pasów mają ramiączka, czasami zapinane na klamry lub rzepy. Nieraz mają też dodatkowy panel podtrzymujący główkę dziecka. Krojem często przypominają plecaki. © EkodzieciakNosidło ergonomiczne Ergo Pierwszą zaletą nosideł ergonomicznych, w (...)


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Chustonoszenie  Prace redakcyjne Chusty i nosidła miękkie   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak