E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Strona główna > Eko pieluszki > Pieluszki materiałowe do prania > Pieluszki materiałowe do prania

Pieluszki materiałowe do prania

Nowoczesne pieluszki do prania, które dalej będziemy nazywać pieluchami materiałowymi, to szeroki wybór zarówno komfortu użytkowania, noszenia, pielęgnacji, jak i chłonności oraz kolorów. Pieluszki do prania to nie babcina tetra, choć i taką można używać. Wszystko zależy od naszego celu.

JPEG - 77.6 kb
Pieluszki typu kieszonka

Pielszuki formowane wymagające otulaczy oraz pieluszki z kieszonką, przypominają kształtem znane wszystkim pieluchy jednorazowe typu "pampers". Są one jednak wykonane z różnych materiałów od organicznej bawełny czy konopii po bambus, poliester czy mikropolar.

JPEG - 36.6 kb
© Ekodzieciak

Po każdym użyciu pieluszka jest prana w pralce w normalnej temperaturze od 40 lub 60 stopni w zależności od materiału i stopnia zabrudzenia, a następnie jest suszona na wolnym powietrzu lub w suszarkach bębnowych, których jednak nie zalecamy, gdyż zużywa się wówczas dodatkowo energię elektryczną. Po czym pieluszka ponownie może być założona dziecku! Jak skarpetki czy podkoszulka!

W kolejnych artykułach opisujemy różne typy pieluszek i ich zastosowanie.

Na jaki typ pieluszek się zdecydujemy i na jaki rozmiar jest zależny od sposobu w jaki chcemy pieluszki materiałowe używać.

Jeśli chcemy je traktować jak pieluszki klasyczne: chłonne i łatwe w użyciu, najlepiej sięgnąć po pieluszki z kieszonką.

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko jak najszybciej pojęło zależność: siusiam - mam mokro, należy wybrać pieluszki o mniejszej chłonności, na przykład pieluszki formowane z bawełny z otulaczem.

Artykuły w tym dziale


Jaki rozmiar pieluszki materiałowej?

Chcąc używać pieluszek wielorazowych od samego początku do końca pieluchowania możemy wybrać albo jednorozmiarowe pieluszki albo dopasowywać do wieku dziecku jeden rozmiar.Pranie pieluszek

Pranie pieluszek materiałowych nie jest tak uciążliwe jak pranie tetry. dzieje się tak dzięki nowoczesnym materiałom, których nie trzeba wygotowywać i prasować, ale także dzięki naszym pralkom i proszkom do prania.Pieluszka kompaktowa

Pieluszka ta to 3 w 1: otulacz, pieluszka i wkładka. Jedna całość. Zalety bardzo wygodna w użyciu, w końcu mamy tylko jedną warstwę do założenia Wady długo schnie


Pieluszka formowana z otulaczem

Pieluszka formowa zrobiona jest z bawełny, konopii, bambusa. Materiały te nie są nieprzemakalne, więc wymagają tak zwanego otulacza zrobionego z PUL, który zakłada się dodatkowo na pieluszkę.Pieluszka z kieszonką

Pieluszki z kieszonką są bardzo lubiane przez mamy. Schną szybko i łatwo się zakładają.sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Eko pieluszki  Prace redakcyjne Pieluszki materiałowe do prania   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak