E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Babcią, dziadkiem być - o komunikacji z wnukami - 9,11,18 czerwca 2014, Warszawa

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje wnuki oraz rozwijać i pogłębiać relację z nimi.

Jeśli chcesz, żeby Twoja relacja z wnuczką/wnukiem była dla Ciebie łatwiejsza, przyjemniejsza przynosiła więcej radości, jeśli chcesz wiedzieć jak radzić sobie z płaczem dziecka, jego odmową - przyjdź na nasze zajęcia o rozmowach z wnukami.

Podczas zajęć dowiesz się jak:

  • reagować kiedy dziecko mówi: “nie”, “nie chce mi się”, “nie będę”
  • wspierać je w sytuacjach dla niego trudnych - kiedy płacze, nie odzywa się, pokłóciło się z kolegą, złości się
  • jak uczynić Wasz wspólny czas radosnym

Program warsztatów jest zainspirowany Porozumieniem bez Przemocy, metodą której celem jest tworzenie jakościowego kontaktu między ludźmi poprzez stymulowanie wrodzonej skłonności ludzi do słuchania innych i zaspokajania potrzeb swoich i innych osób.

Jakie korzyści możesz mieć dzięki udziałowi w naszych zajęciach?:

  • W sposób wartościowy zagospodarujesz swój czas wolny
  • Będziesz mieć okazję do kontaktu i wymiany doświadczeń w przyjaznej atmosferze z osobami, które są na podobnym etapie swojego życia
  • Zdobędziesz nowe umiejętności komunikacyjne dzięki aktywnemu słuchaniu i empatii
  • Zwiększysz poczucia wpływu na własne życie oraz zwiększysz poczucia szczęścia

Warsztaty zawierać będą elementy wykładu, będziemy zachęcać do dzielenia się własnymi przykładami te osoby, które będą miały na to ochotę. W czasie zajęć planujemy też szereg ćwiczeń, które pomogą w utrwaleniu nowo poznanych umiejętności.

Warsztaty prowadzą:

Magdalena Wegner - trenerka, mediatorka, coach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem osobistym, zajmuje się coachingiem konfliktu i mediacjami, prowadzi grupy wsparcia i grupy praktykujące NVC. W swojej pracy opiera się przede wszystkim na Porozumieniu bez Przemocy, jest w trakcie międzynarodowej certyfikacji w tym zakresie. Stworzyła Wyspę Zmian, która jest miejscem wsparcia w rozwoju kobiet, mężczyzn i dzieci. We współpracy z Fundacją Świadomego Rozwoju aktywnie działa na rzecz wprowadzania Porozumienia bez Przemocy do polskich szkół i przedszkoli. Mamą dwójki nastoletnich dzieci. Lubi jeździć na nartach, chodzić po górach i czytać książki S-F. Marzy o zobaczeniu zorzy polarnej.

Magdalena Sendor - mediatorka, trenerka, coach. Jej obecne działania idą w trzech kierunkach, choć mają jeden cel: budowanie KONTAKTU. Tworzy Strefę Porozumienia dla wszystkich, którzy pragną w konflikcie zobaczyć szansę na porozumienie, Ekodzieciaka, dla rodziców i opiekunów w celu budowania empatycznej komunikacji z dzieckiem od pierwszych dni (noszenie w chustach, masaż, werbalna komunikacja). Z wykształcenia jest dziennikarką i kulturoznawczynią. Jest osobą, która nieustannie się doszkala, szukając wiedzy u innych, w książkach, w życiu. W wolnych chwilach podejmuję się również tłumaczeń z języka francuskiego. Ponadto jestem autorką książki "Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym" (wyd. Harmonia, 2008) oraz współautorką "Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo. (wyd. CoJaNaTo 2013). W wolnych chwilach lubi tańczyć, spacerować, być w górach, czytać.

Zapisy: aleksandra.baginska@akademianvc.pl

Cena za cykl zajęć:
400 PLN - przyjdźcie we dwoje/dwójkę i zapłaćcie po 350PLN od osoby.

Miejsce: Warszawa, ul. Ksawerów 3
Termin: 9 / 11/ 18 czerwca 2014 w godzinach 10.00-13.00


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak