E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Warsztaty noszenia dzieci w chustach

JPEG - 226.5 kb
© Ekodzieciak

Obecnie zapraszam przed wszystkim na indywidualne konsultacje chustowe w Waszym domu lub w moim.

Jeśli wolisz formułę warsztatową wejdź na stronę Akademii Noszenia Dzieci i znajdź naszego doradcę blisko Ciebie.

Jeśli chcesz, abym warsztat chustonoszenia poprowadziła właśnie ja i aby odbył się w Twoim Klubie Mam, klubiku czy innym dogodnym do tego miejscu i masz kilka osób chętnych, daj mi znać na: info [at] ekodzieciak.pl

Warsztaty noszenia w chuście dla rodziców to okazja do:

- zapoznania się z zaletami płynącymi z noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich,
- nauczenia się, jak nosić dziecko w poczuciu bezpieczeństwa i wygody zarówno dziecka jak i noszącego,
- do spotkania się z innymi rodzicami, którzy już noszą lub myślą o noszeniu,

Warsztaty mają na celu przybliżyć rodzicom temat noszenia dzieci w chustach. Stawiamy przede wszystkim na praktyczną naukę wiązań w chustach tkanych, ale także w chustach kółkowych oraz nosidłach miękkich. Jako że temat noszenia jest nieodzownie związany z psychomotorycznym rozwojem dziecka część warsztatowego czasu poświęcamy na teoretyczne omówienie etapów rozwoju dziecka i idących za tym jego podstawowych potrzeb.

Aby uczestniczyć w warsztacie, nie trzeba mieć własnej chusty. Do Waszej dyspozycji mamy chusty tkane, kółkowe oraz nosidła miękkie i azjatyckie, takie jak mei-tai czy podaegi.

Zachęcamy do uczestnictwa przyszłych rodziców. Brzuszek nie jest przeszkodą, a wiązania można poćwiczyć na lalce, które są udostępniane uczestnikom specjalnie do tego celu. Oczywiście próby na lalce dadzą Ci jedynie namiastkę tego, co znaczy nosić niemowlaka w chuście. Niemniej jednak zapoznając się z techniką chustowania jeszcze w ciąży, być może zaczniesz nosić już w pierwszych dniach po narodzinach dziecka.

Czy uczestniczenie w warsztatach jest konieczne?
Nosić w chuście można instynktownie bez uczestniczenia w warsztatach. Do sprzedawanych chust są dołączone instrukcje. Ponadto wiele informacji, zdjęć i filmów można znaleźć w Internecie. Niemniej jednak, jak w każdej dziedzinie, kontakt z człowiekiem, żywe słowo mogą wielu rodzicom pomóc w opanowaniu technik noszenia.

Nasze podejście do noszenia jest holistyczne. Traktujemy je jako jeden ze sposobów bliskiego kontaktu z dzieckiem. W czasie warsztatów można dowiedzieć się nie tylko o noszeniu, ale również o innych formach komunikacji z naszymi pociechami, jak masowanie, wychowanie bez przemocy, bezpieluchowe wychowanie, miganie czy kangurowanie noworodków urodzonych w terminie.

Czas
warsztat trwa 2 godziny.

Miejsce
warsztaty odbywają się w przyjemnych salach jogi, fitness, domach kultury lub w szkołach rodzenia

Doradca noszenia przekazuje wiedzę o noszeniu dzieci w chustach i nosidłach ergonomicznych w kontekście noszenia dzieci zdrowych i o prawidłowym rozwoju motorycznym. Przed rozpoczęciem regularnego i noszenia dziecka, a zwłaszcza niemowlęcia, zalecamy profilaktyczną konsultację u fizjoterapeuty zawierającą min. tzw. instruktaż pielęgnacyjny i ocenę rozwoju motorycznego dziecka.

Wiązania pokazywane na warsztatach i konsultacjach są bezpieczne i stabilne pod warunkiem prawidłowego ich wykonywania, zachowania prawidłowej pozycji dziecka, odpowiedniego dociągnięcia chusty oraz wprowadzania ich do pielęgnacji dziecka w sposób zrównoważony i odpowiadający na potrzeby dziecka i opiekuna.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Warsztaty dla rodziców   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak