E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Ekodzieciak i "Nie płacz, maleństwo!" - premiera najnowszej książki z serii Rodzicielstwo Bliskości

27 stycznia o godzinie 18:00 do kluboksięgarni Tarabuk weźmiemy udział w spotkaniu wokół książki "Nie płacz, maleństwo". Zapraszamy!

Czy płacz szkodzi, czy pomaga dziecku? Czy zawsze trzeba wiedzieć, czemu dziecko płacze? Czy zawsze trzeba reagować?

W naszej kulturze słowo "dziecko" nierzadko kojarzone jest z płaczem, krzykami, a nawet wrzaskiem. Tymczasem w wielu innych kulturach płaczące dziecko bierze się na serio i robi wszystko, żeby mu tego płaczu zaoszczędzić. Dlatego właśnie antropolodzy i podróżnicy dziwią się zawsze, że niemal nigdy nie słyszą płaczących dzieci z Bieguna Północnego, małych Indian, Hindusów czy Balijczyków. Czy ludy te posiadły jakiś sekret? Owszem. Da się go streścić w dwóch słowach - rodzicielstwo bliskości. - pisze Claude Didierjean-Jouveau w "Nie płacz, maleństwo!".

Ta niewielka książka jest skierowana do tych, którzy płacz małego dziecka chcą brać na serio, zamiast poddawać się pokutującemu w naszym kraju przekonaniu, że dziecko płacząc manipuluje otoczeniem. Książka dostarcza rodzicom podstawowej wiedzy o przyczynach płaczu, podpowiada najbardziej sprawdzone sposoby radzenia sobie z nim, uczy, jak jeszcze lepiej rozumieć swoje dziecko. Podczas polskiej premiery książki w Tarabuku, czytelnicy będą mogli skonfrontować swoje doświadczenia, a także podzielić się wątpliwościami i sukcesami.

Warszawa, ul. Browarna 6
27. stycznia 2011
18:00

W spotkaniu udział wezmą:

Agnieszka Stein, psycholog dziecięca; wspiera rodziców i innych dorosłych w ich troskliwej opiece nad dziećmi, korzystając z narzędzi i filozofii rodzicielstwa bliskości. Pracuje w gimnazjum i w przedszkolu jako psycholog, a także udziela konsultacji rodzicom. Prowadzi stronę internetową dzikiedzieci.pl

Magdalena Sendor, założycielka strony dla rodziców o alternatywnych sposobach bycia z dzieckiem Ekodzieciak.pl, Absolwentka rocznego studium Porozumienie Bez Przemocy (organizowanego przez Dojrzewalnię Róż) oraz kursu dla trenerów Treningu Skutecznego Rodzica (organizowanego przez Gordon Training International). Prywatnie mama dwójki dzieci – 4 lata i 1 rok. Od ponad 3 lat prowadzi warsztaty dla rodziców z chustonoszenia, masażu Shantala i Pozytywnego Rodzicielstwa.

Książka "Nie płacz, maleństwo!" autorstwa Claude Didierjean-Jouveau będzie dostępna dla polskich czytelników od 27 stycznia. Jest to kolejna już pozycja wydawnictwa Mamania z serii "Rodzicielstwo bliskości". Dotąd w Polsce ukazały się: "Nosimy nasze dziecko", "Poród bez granic" i "Droga mleczna".

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń będziemy wdzięczni za wsześniejsze zgłoszenie mailem: ania.charko@mamania.pl


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak