E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Ekodzieciak w Fundacji Sto Pociech - 26.10.2010

Zapraszamy na wykład z dzieckiem na kolanach do Fundacji Sto Pociech, który poprowadzę tam 26 października na temat Pozytywnego Rodzicielstwa.

Kiedy: 26.10.2010
Godz: 12.30 - 14.00
Gdzie: siedziba Fundacji Sto Pociech, sala warsztatowa

Pozytywne rodzicielstwo można postrzegać jako styl życia. Bazuje ono na empatii, akceptacji i szacunku wobec dziecka i samego siebie. Ma na celu danie rodzicom narzędzi pracy nad sposobem komunikowania się ze swoim dzieckiem w duchu Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga (NVC – NonViolent Communication) oraz pracy nad uważnym oddechem. Zakłada wychowanie dzieci w środowisku pozbawionym przemocy zarówno psychicznej jaki i fizycznej, stosowania kar i nagród w celu wymuszenia dyscypliny i szacunku. Unika manipulacji oraz narzucania dzieciom ról, które blokują ich rozwój ku samodzielności i poczuciu pewności siebie

Magdalena Sendor - założycielka strony Ekodzieciak.pl. Ukończyła roczne studium Porozumienie Bez Przemocy oraz kurs dla trenerów Treningu Skutecznego Rodzica. Współzałożycielka Akademii Noszenia Dzieci szkolącej doradców noszenia dzieci w chustach oraz instruktorka masażu niemowlęcego Shantala. W 2008 r. ukazała się jej książka „Noś swoje dziecko. O chustach i nosidłach miękkich. Dlaczego, jak i w czym” (wyd. Harmonia, 2008).
Prywatnie mama dwójki dzieci – 4 letniego Joachima i 1,5 Laetiti. wielbicielka jazzu i tanga, tańca i gór.

Nad cyklem czuwa Agnieszka Stoń.

*Projekt współfinansowany jest ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Więcej informacji na stronie Fundacji Sto Pociech


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak