E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Korzyści dla rodzica z noszenia w chuście

JPEG - 81.5 kb

Noszenie dziecka w chuście jest dobre również dla rodzica. Nosząc w chuście masz wolne ręce i nie nadwyrężasz kręgosłupa!

Budowa wiary w siebie
Rodzic nosząc dziecko w chuście czy nosidle miękkim może stawić samodzielnie czoła wielu sytuacjom.

Potrafi złagodzić kolki, utulić największy płacz, posprzątać cały dom czy wyjść na spacer po wiejskiej, wyboistej drodze. A wszystko to z wolnym rękami, bez bolącego kręgosłupa. To buduje wiarę w siebie.

Noszenie w chuście jest również w pewnym stopniu gimnastyką: zawiązanie dziecka w długi kawałek materiały na przykład na plecach dostarcza nam kilku minut lekkiej gimnastyki.

Noszenie w chuście wzmacnia komunikację z własnym dzieckiem. Staje się ona bardziek intymna, bardziej intensywna. Rodzic bowiem może szybko zauważyć wysyłane przez dziecko sygnały.

Adopcja
Adopcyjna mama nosząc niemowlę w chuście może "nadrobić" okres ciąży. Adoptowane dziecko zaś być może szybciej zagoi rany, powstałe po rozłące z biologiczną matką. Dziecko bowiem znajdując się blisko twarzy matki czy ojca, szybciej nauczy się jego zapachu, tembru głosu, częściej będzie odczuwało kojące ciepło rodzica.

Również warto nosić w chuście starsze adoptowane dzieci, choć mogą na początku bronić się przed taką bliskością. Niemniej jednak mają one wielką potrzebę bycia blisko nowego opiekuna.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Chustonoszenie  Prace redakcyjne Dlaczego nosić w chuście   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak