E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Lato z Empatią - NVC Family Camp - 24.06.2017 - 30.06.2017

Zapraszamy Ciebie na wspólny wyjazd NVC FAMILY CAMP w idei Nonviolent Communication - NVC (Porozumienie bez Przemocy) w cudowne miejsce :)
To czas w którym w bezpiecznej atmosferze i wspierającym otoczeniu doświadczymy komunikacji z poziomu serca. To przestrzeń odpowiednia do praktykowania Porozumienia bez Przemocy, uważności, kontaktu z przyrodą i z samym sobą, doświadczania wspólnoty opartej na akceptacji i otwartości.
Warunki są skromne ale wystarczające do po prostu bycia i doświadczania NVC.

Codziennie rano przed śniadaniem zainteresowani będą mogli uczestniczyć we wspólnej praktyce asan jogi i w medytacji (dodatkowa opcja).

Zapraszamy Ciebie na wspólny wyjazd w idei Nonviolent Communication - NVC (Porozumienie bez Przemocy) w cudowne miejsce :)
To czas w którym w bezpiecznej atmosferze i wspierającym otoczeniu doświadczymy komunikacji z poziomu serca. To przestrzeń odpowiednia do praktykowania Porozumienia bez Przemocy, uważności, kontaktu z przyrodą i z samym sobą, doświadczania wspólnoty opartej na akceptacji i otwartości.
Warunki są skromne ale wystarczające do po prostu bycia i doświadczania NVC.

Codziennie rano przed śniadaniem zainteresowani będą mogli uczestniczyć we wspólnej praktyce asan jogi i w medytacji (dodatkowa opcja)

Ramowy plan dnia:
8:00 – 9:00 Śniadanie
9:30 – 12:30 Warsztaty NVC (w tym czasie dzieci mają swoje zajęcia)
13:00 – 14:00 Obiad
14:00 – 18:00 Czas wolny (4h): wędrówki, spacery, gry i inne aktywności
18:30 – Kolacja
ok. 20:00 – Spotkania zgodnie z Waszymi potrzebami i propozycjami
* plan może ulec zmianie ze względu m.in na potrzeby uczestników, warunki pogodowe, propozycje dzieci.

Prowadzące:
Magdalena Sendor - certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, coach." Z wykształcenia jestem dziennikarką i kulturoznawczynią. Na studia te poszłam z ciekawości innych ludzi jak i upodobania do zadawania pytań, dociekań, szukania szerokich odpowiedzi.
Prowadząc szkolenia, mediacje czy coaching szukam wraz z moimi Klientami unikalnego poczucia bycia w harmonii z samym sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych. Pracuję zarówno z osobami indywidualnymi, jak i instytucjami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi, jak i firmami.
Wiele mojej ciekawości i uwagi daję tematyce edukacji i pracy w poczuciu wolności i odpowiedzialności dzięki współpracy ze szkołami demokratycznymi jak i firmami, które szukają nowego stylu zarządzania (organizacje turkusowe czy samozarządzanie przez holakrację)."

Asia Nowicka – trenerka, mediatorka, coach w idei NVC, towarzyszy ludziom w drodze, wspiera w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim, prowadzi grupy empatii i warsztaty, coaching, mentoring, mediacje w idei NVC (Porozumienie bez Przemocy) M. Rosenberga oraz The Work Byron Katie.
"Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń - Przestrzeń Porozumienia - tam prawdziwie się spotykamy".
https://www.facebook.com/Joanna-Nowicka-Świadomość-daje-wybór-Przestrzeń-porozumienia-481893625348270/?fref=ts

Katarzyna Nosarzewska
- arteterapeutka , ukończyła również : „Mandalę w procesie edukacji, terapii i rozwoju"; „Jogę integralna dla dzieci ze specjalnymi potrzebami z modułem; ,,Psychologia pozytywna w rozwoju dziecka"; „Terapię Taktylna według metody dr. Swietłany Masgutowej"; „Dotyk Dla Zdrowia w zakresie dotyku i masażu w celu uaktywnienia naturalnych zasobów energii życiowej człowieka". Prowadzi indywidualne terapie , współpracuje też min. z Międzynarodowym Instytutem dr. Swietłany Masgutowej.
"Mam na imię Kasia , jestem żoną oraz mamą. Ważna jest dla mnie uważność w związkach nie tylko z ludźmi ,ale również ze zwierzętami i naturą.Najważniejsze w mojej pracy jest patrzenie na dziecko w sposób holistyczny , oraz uszanowanie jego woli , dynamiki i naturalnych emocji , poprzez twórczą i edukacyjną zabawę. Dla dzieci oznacza to tyle, że będziemy się dużo brudzić i świetnie bawić."

Proponujemy Wam:
– praktykowanie Porozumienia bez Przemocy w różnych relacjach i konfiguracjach
– doświadczanie empatii, zrozumienia i autentyczności w grupie osób praktykujących Porozumienie bez Przemocy
– warsztaty rano i podsumowania wieczorem
– możliwość uczestniczenia w warsztatach z dziećmi, które nie są gotowe rozstać się z rodzicami,
– troskę o każde dziecko, zarówno to, które wybrało zabawę w grupie, jaki i to, które woli bawić się samo a więc zajęcia zorganizowane dla dzieci, zapewniające atrakcje i jednocześnie wolność w duchu Porozumienia bez Przemocy
– odpowiadanie na Wasze potrzeby i tworzenie empatycznej przestrzeni, w której możecie wyrazić swoje prośby,
– towarzyszenie (jeśli będziecie tego potrzebować) w Waszej relacji z dzieckiem,
– pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się trudności
– możecie także skorzystać z sesji coachingu opartego na potrzebach i sesji empatycznej oraz mediacji (za dodatkową opłatą).

Miejsce:

Kompleks wczasowo-wypoczynkowy DW Kaliniec, Dom Krasnal i Dom Wala i Śliwkowa Chata, położone malowniczo w Przesiece - wiosce na terenie Gminy Podgórzyn u podnóża Karkonoszy. Z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu gdzie czas zatrzymuje się w "tu i teraz" . Do dyspozycji gości w każdym domu jest duża w pełni wyposażona kuchnia połączona z dużym salonem z kominkiem. KALINIEC to główny budynek ośrodka, położony w górnej części Przesieki. Nieopodal jest przystanek autobusowy i węzeł szlaków turystycznych. W dziesięć minut dojdziemy do wodospadu Podgórnej. Dla młodszych gości przygotowano plac zabaw i boisko sportowe. Na życzenie organizowane są imprezy takie jak: wycieczki autokarowe do Pragi, Drezna, Skalnego Miasta, aquaparku i inne. Na terenie obiektu istnieje możliwość rozpalenia ogniska, grilla. W budynku Kalińca działa sklep spożywczy oraz jadalnia gdzie można zjeść pyszny domowy obiad lub pizzę.
WALA to kameralny budynek położony przy samym lesie. W budynku znajduje się: 7 pokoi 2, 3, 4-osobowych, na parterze salonik wypoczynkowy/jadalnia z TV, aneks kuchenny. Przy budynku: parking, las i ścieżka prowadząca do Wodospadu Podgórnej.
KRASNAL to drewniany budynek położony na górskiej łące. W budynku znajduje się: 6 pokoi 2, 3-osobowych, salonik/jadalnia z TV, aneks kuchenny. Przy budynku: parking, zielony taras na górskiej łące. Za domem jest bezpośrednie wyjście do lasu. Przesieka to idealna baza wypadowa na szlaki piesze Karkonoszy, i wycieczki do atrakcji położonych w Kotlinie Jelenieogórskiej.

Inwestycja:
1340 zł osoba dorosła
Dzieci:
840 zł – dzieci powyżej 6 do 11 lat
570 zł -dzieci do 6 lat
360 zł – dzieci do 2 lat

Wspólny pobyt trwa 7 dni, cena obejmuje:
6 noclegów
Wyżywienie (6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji)
Warsztaty NVC dla dorosłych
Opieka i zajęcia dla dzieci
Zajęcia integracyjne dla dorosłych

Rezerwacja następuje po zgłoszeniu telefonicznym bądź mailowym
do Asi
504 945 336, swiadomerodzicielstwo@o2.pl
oraz wpłacie na konto zaliczki w wysokości 500 zł

Zaliczkę należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca. Płatność całej kwoty do 7 dni przed planowanym wyjazdem.
Ważne:
Pobyt zaczynamy 24 czerwca obiadem, ok. 13.00 i kończymy 30 czerwca obiadem ok. 13.00. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak