E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Maraton empatii - 2 października 2011 w Edukado

2 października Ekodzieciak ponownie będzie celebrował Międzynarodowy Dzień Działań Empatycznych. Tym razem z Edukado i w Edukado. Zapraszamy wszystkich, chętnych do zapoznania się z ideą Porozumienia Bez Przemocy w duchu założeń Marshall’a B. Rosenberg’a. Naucz się Języka Żyrafy i poczuj jak wzajemne zrozumienie kojąco wpływa na Twoje relacje z innymi ludźmi.

Chcesz dowiedzieć się jak mówić do swojego dziecka aby Cię usłyszało? Poznać jak wielką rolę w kontaktach rodzic dziecko odgrywa empatia? Jak pozbyć się niszczącej siły agresji w relacjach międzyludzkich? Dowiedzieć się więcej o kojącej roli Porozumienia Bez Przemocy?

W programie Maratonu proponujemy zarówno BEZPŁATNE warsztaty dla rodziców jak i gry i zabawy dla dzieci!

DLA RODZICÓW
Godz. 13.00 Czuję, więc jestem, empatia w kontaktach rodzic - dziecko.
Prowadząca: Kamila Rodak
Emocje mogą ułatwić nam kontakt z naszymi dziećmi, jeśli tylko nauczymy się je rozróżniać, nazywać i we właściwy sposób okazywać. Jeśli zrozumiemy, że w życiu dzieci emocje są równie ważne, jak w naszym.

Godz. 15.00 Mów i słuchaj tak aby wzmacniać porozumienie z dzieckiem
Prowadząca: Kaja Kozłowska
W trakcie spotkania będziemy zastanawiać się w jaki sposób mówimy gdy zwracamy się do dzieci i sprawdzimy czego potrzebujemy aby słuchać i usłyszeć.

Godz. 17.00 Przyjrzyj się mediacji – mediacje inspirowane Porozumieniem bez przemocy
Prowadząca: Magdalena Sendor Ekodzieciak
Spotkanie oferuje możliwość przyjrzenia się modelowi mediacji opartych na Porozumieniu bez przemocy i w ten sposób zapoznać się z założeniami tej metody.

W godzinach 13.00- 17.00
Zapraszamy na indywidualne sesje Zen Coachingu i Empatii w czasie których szukać będziemy odpowiedzi na trudne i nietypowe pytania, dotyczące skomplikowanych prawidłowości cechujących relacje międzyludzkie, na konkretnych przykładach w prosty zrozumiały sposób pomożemy wam zrozumieć własne oczekiwania, oraz oczekiwania jakie maja wobec Was inni ludzie.
Prowadząca: Joanna Berendt – certyfikowany Zen Coach i inni Zen coachowie.

DLA DZIECI
Dzieciom proponujemy cały dzień atrakcji i zabaw w tematyce empatii, wyrażania i rozpoznawania uczuć i potrzeb. Zapraszamy na:
Empatyczna olimpiadę sportowa -animatorki proponując najmłodszym aktywności plastyczne i ruchowe wprowadzą je w formie zabawy w skomplikowany świat różnych uczuć. Bo przecież nie ma złych emocji, trzeba je tylko zrozumieć!
Wśród atrakcji kolorowanki i puzzle dla najmłodszych.
Warsztaty tworzenia żyrafy o wielkim sercu i wiele innych niespodzianek.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak