E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Nosidła ergonomiczne

Nosidła ergonomiczne to nowoczesna forma nosideł azjatyckich. Zamiast pasów mają ramiączka, czasami zapinane na klamry lub rzepy. Nieraz mają też dodatkowy panel podtrzymujący główkę dziecka. Krojem często przypominają plecaki.

JPEG - 297.3 kb
© Ekodzieciak
Nosidło ergonomiczne Ergo

Pierwszą zaletą nosideł ergonomicznych, w przeciwieństwie do nosidełek usztywnianych, jest ich miękkość i krój, zachowujący poprawną pozycję dla rozwoju bioder, miednicy i kręgosłupa. W nosidłach ergonomicznych, choć nie tak idealnie jak w chustach, materiał dobrze dopasowuje się do dziecka. Dzięki temu dziecko, ma dobrze podparty kręgosłup, a jego ciężar spoczywa na kości krzyżowej i udach. Można w nich nosić zarówno z przodu, jak i na plecach. Przeznaczone są one jednak dla dzieci już samodzielnie siedzących lub raczkujących, w zależności od stopnia dopasowania nosidła do dziecka. Nie jest to nosidło dla noworodka.

JPEG - 355.7 kb
© Ekodzieciak
Snugli - jedno z pierwszych nosideł ergonomicznych

Nosidło ergonomiczne to bardzo wygodna alternatywa dla rodzica z racji prostoty użytkowania. Wkłada się bowiem do niego dziecko bardzo szybko, bez licznych gestów wykonywanych przy wiązaniu chusty. Może to być też idealne rozwiązanie przy bardzo żywych maluchach, wiercących się w czasie wiązania chusty. Ponadto ciężar dziecka, które pozostaje blisko środka ciężkości noszącego, jest w nim dobrze rozłożony na barki i biodra rodzica, zmniejszając poczucie wysiłku wkładanego w noszenie.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Chustonoszenie  Prace redakcyjne Chusty i nosidła miękkie   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak