E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Noszenie w chuście, karmienie, wychowanie...

JPEG - 66.1 kb
© Ekodzieciak

Noszenie dziecka w chuście być może będzie dla Was furtką do innych, niesamowicie zachwycających momentów z dzieckiem... jak karmienie w czasie przechadzania się po wystawie malarskiej, jak wychowanie bez pieluchy, jak wczesna komunikacja z dzieckiem...

Chusta daje nam wiele możliwość. To nie tylko sposób na transportowanie dziecka. To również niesamowita bliskość i możliwość wczesnej komunikacji, które dają nam możliwość szybkiego zauważenia i odpowiedzenia na potrzeby dziecka.

Dziecko w chuście bowiem można karmić... zarówno niemowlaka jak i starsze dziecko. Czy jesteśmy w kawiarence z koleżankami czy uczestniczymy w grupowej wycieczce... Nic nie jest przeszkodą. W chuście wygodnie i dyskretnie nakarmisz w każdej sytuacji.

Chusta daje nam możliwość wsłuchania się w najbardziej intymne sygnały dziecka, jak te sygnalizujące potrzebę wypróżnienia się. Noszenie w chuście może ułatwić Ci wychowywanie dziecka bez pieluchy.

Noszenie w chuście to przede wszystkim bardzo bliski kontakt cielesny i wzrokowy. To bardzo intensywna komunikacja. To oddawanie siebie dziecku, to słuchanie jego potrzeb. Stąd niedaleko do refleksji nad wychowaniem bez przemocy, nad budowaniem empatii u dziecka, budowaniem solidnej bazy emocjonalnej i społecznej.

JPEG - 47.5 kb
© Ekodzieciak

Jeśli wierzymy, że nosząc dziecko zmniejszamy w nim stres, agresję, to znaczy, że wierzymy również w to, że budujemy nowe, mniej agresywne pokolenie. Dzieci noszone szybko sięgają po kawałek materiału i noszą w nim swoje przytulanki czy lalki. Dzieci uczą się od nas WSZYSTKIEGO przez imitację.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Chustonoszenie  Prace redakcyjne Dlaczego nosić w chuście   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak