E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Sesje empatyczne przez Skype lub telefon

Prawdopodobnie każdy z nas odczuwa potrzebę bycia wysłuchanym i zrozumianym. Kiedy to się dzieje, czujemy się w kontakcie z samym sobą, z najbliższymi, ze światem. Odczuwamy spokój, radość a nierzadko ulgę. Kiedy potrzeba ta nie jest zaspokojona czujemy smutek, czasami rozczarowanie, a nawet złość.

Często chcemy być usłyszani i zrozumiani przez konkretną osobą - partnera, rodzica, dziecko, ale z różnych przyczyn nie udaje się nam do niej dotrzeć. Nie umiemy z nią rozmawiać bądź boimy się podejść do dyskusji. Nie ufamy, że będzie nas słuchała i rozumiała. Wówczas frustracja w nas narasta, czasami aż do wybuchu gniewu. Czujemy się bezradni, nierzadko poddajemy się.

Propozycja sesji empatycznych, czyli rozmowy z osobą, która słucha, używając narzędzi empatycznych, może być próbą zaspokojenia tej potrzeby w inny sposób.

Oferuję Ci przestrzeń wolną od ocen i rad. Przestrzeń, w której może dokonać się zmiana. Gdy mamy poczucie bycia wysłuchanym i zrozumianym, sami zaczynamy inaczej patrzeć na dany problem albo też pojawia się w nas miejsce na potrzeby drugiej osoby, od której pragniemy wysłuchania i zrozumienia.

Sama doświadczyłam tego wielokrotnie i również regularnie korzystam z tego narzędzia, którym jest sesja empatyczna.

Czym jest sesja empatyczna?
To czas - zazwyczaj 60-90 minut - który poświęcasz sobie, aby wyrazić co jest żywego w Tobie, co Ci sprawia trudność (lub co Ci sprawia radość - jest to bardzo silne narzędzie do budowania kontaktu i wdzięczności.) Osoba, która towarzyszy Ci w sesji, słucha Cię, pomaga odgadnąć Twoje uczucia i potrzeby, a następnie zachęca do znalezienia i podjęcia konkretnych działań w kierunku zmiany.

Efekt:
Bazując na własnym doświadczeniu - sesje empatyczne wspomagają radzenie sobie w konflikcie, w problemach z podjęciem decyzji, w chęci przekształcenia złości czy gniewu w konstruktywne działanie. Regularne korzystanie z tego narzędzia porządkuje nasz świat!

Oferta:
Pragnę oferować Ci uczestnictwo w sesji empatycznej jednorazowo lub regularnie według Twoich zapotrzebowań. Na tematy związane z relacją rodzic-dziecko, rodzic-rodzic, rodzic-dziadkowie. Ale także na każdy dla Ciebie żywy temat.

Sposób:
Skype (koszt połączenia - 0 zł) lub telefon stacjonarny (koszt połączenia telefonicznego na koszt dzwoniącego)

Czas:
Każda sesja trwa 60 - 90 minut.

Termin:
ustalany wspólnie dogodny dla obu stron

Koszt:
1 sesja - 45 minut - gratis (bez zobowiązań)
Koszt kolejnych sesji ustalamy wspólnie.

Jesteś zdecydowany(a) - zapisz się:

Opinia osoby, która skorzystała z godzinnej sesji empatycznej:
"Na początku listopada 2011 miałam sesję empatyczno-wspierającą przez Skype’a. Piszę, żeby się podzielić jej konsekwencjami:) Za Twoją radą rozmawiałam z córką, próbując zgadnąć i zwerbalizować jej
zazdrość o nowego brata. Potwierdziła, że jest jej przykro, że mniej się
nią zajmuję, i od tamtego czasu często ładnie to podkreśla, mówiąc mi
wprost : Mamo, MNĄ się zajmij. Twierdzi też, że lubi brata, więc nie jest źle:) Jeśli chodzi o moje poranne frustracje przy wychodzeniu z domu z dwójką dzieci, to głośne wypowiedzenie co czuję i potrzebuję, jakoś tak łagodzi mój gniew, nawet jesli 3 latka tego nie rozumie, to mnie samej pomaga. Dziękuję więc za tę rozmowę." Ewelina


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Empatia w rodzicielstwie  Prace redakcyjne Inspiracje   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak