E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

Warsztaty POZYTYWNE RODZICIELSTWO w ramach 22. Festiwalu Progressteron

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić na 3 godziny warsztat na temat Pozytywnego Rodzicielstwa w ramach Festiwalu Progressteron w Warszawie.

Termin: niedziela, 20 marca 2011

Godzina: 9:30-12:30

Miejsce: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa

Pozytywne rodzicielstwo można postrzegać jako styl życia. Bazuje ono na empatii, akceptacji i szacunku wobec dziecka i rodzica dla samego siebie. Ma na celu danie rodzicom narzędzi pracy nad sposobem komunikowania się ze swoim dzieckiem w duchu Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga (NVC – NonViolent Communication). Pozytywne rodzicielstwo zakłada wychowanie dzieci w środowisku pozbawionym przemocy zarówno psychicznej jaki i fizycznej, stosowania kar i nagród w celu wymuszenia dyscypliny i szacunku. Pozytywne rodzicielstwo unika manipulacji oraz narzucania dzieciom ról, które blokują ich rozwój ku samodzielności i poczuciu pewności siebie. W czasie warsztatu możecie nauczyć się podstawowej metody PBP – 4 kroków oraz poznać główne bariery komunikacyjne utrudniające nam nawiązanie kontaktu z naszym dzieckiem. Przyjrzymy się tematowi kar i nagród. Zapraszam!

Zobacz o czym jest [10 godzinny warsztat Pozytywne Rodzicielsto>http://ekodzieciak.pl/Warsztaty-Pozytywnego,120], a poczujesz namiastkę tego nad czym popracujemy w czasie 3 godzinnego spotkania na Progressteronie.

Zapisy przez stronę Festiwalu


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak