Najczęstsze błędy przy pielęgnacji cery

0
485

Ciężko znaleźć osobę, która nie ma żadnych problemów z cerą. Czasami to po prostu uwarunkowania genetyczne, ale w wielu przypadkach problematyczna skóra jest wynikiem niewłaściwej pielęgnacji. O czym powinno się pamiętać?

Jak wybierać kremy?

Krem do twarzy musi odpowiadać konkretnym potrzebom cery. Krem do innego typu skóry będzie nasilał dolegliwości, natomiast gdy chodzi o kosmetyki uniwersalne, to jedynie te organiczne spełniają swoją rolę – mają bezpieczny, naturalny skład, odpowiedni również dla cery wrażliwej, nawilżają bez zapychania porów i nie zawierają wysuszającego alkoholu. Krem należy aplikować nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt, a pod oczy warto stosować oddzielny kosmetyk.

Mężczyźni powinni zwracać uwagę na to, czy składniki kremów oraz balsamów do twarzy nie podrażniają skóry, co przy codziennym goleniu ma ogromne znaczenie. Produkty dostępne na https://eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/ można stosować nawet na mocno podrażnioną skórę, natomiast kosmetyki na bazie alkoholu tylko spotęgują reakcje alergiczne.

Niewłaściwe oczyszczanie skóry

Zanim jednak nałoży się krem, cerę trzeba dobrze oczyścić i tu właśnie bardzo wiele osób popełnia szereg błędów. Twarz powinno się myć rano i wieczorem, preparatami dopasowanymi do swojego typu cery. Do osuszania twarzy musi zostać użyty czysty ręcznik albo ręczniki papierowe, wszelkie akcesoria jak gąbki i szczoteczki trzeba po każdym zastosowaniu dokładnie umyć.

Kolejnym błędem jest niewłaściwe korzystanie z peelingów – albo nie robi się ich wcale, albo ten zabieg odbywa się zbyt często i z użyciem za mocnych ścierających kosmetyków.

Brak dostatecznej ochrony

Przed każdym wyjściem na dwór powinno się użyć produktu ochronnego do ust, na przykład z oferty https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/, dzięki czemu usta nie będą pierzchły i pękały. Przy trudnych warunkach atmosferycznych nie wystarczy zwykły krem nawilżający – musi to być kosmetyk z filtrem UV albo chroniący przed wiatrem i niskimi temperaturami.

Dodaj komentarz