Czy tablet to dobry prezent dla dziecka?

0
3910

Elektronika obecna jest dzisiaj w życiu każdej osoby – także od najmłodszych lat, dlatego nie trzeba się jej obawiać. Rodzice powinni jednak pamiętać o tym, by odpowiednio wprowadzić swoją pociechę w wirtualny świat i zadbać o jej bezpieczeństwo.

Tablet dla dziecka – tak czy nie?

Tablet może być bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka. Można wręczyć go już 2-latkowi, ale warto pamiętać o tym, że najlepszy tablet dla dorosłego wcale nie musi być idealny dla malucha.
Dla dziecka tablet jest przede wszystkim zabawką, ale poprzez zabawę może on również pełnić funkcję edukacyjną – pomagać w nauce cyferek, literek, liczenia, czytania, a ponadto rozwijać spostrzegawczość i zdolności manualne. Oczywiście, sprawdzi się także w szkole – do wyboru jest pełna gama aplikacji i serwisów, które przydadzą się w nauce.
Rodzice powinni jednak pamiętać o tym, żeby zawsze doglądać malucha korzystającego z takiego sprzętu elektronicznego i poinstruować go, jak należy go używać.

Jaki tablet wybrać dla dziecka?

Wielu dorosłych zastanawia się, jaki tablet wręczyć maluchowi. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć pełną gamę modeli do wyboru – wystarczy przejrzeć dowolny ranking tabletów, aby przekonać się, że asortyment jest ogromny.
W sklepach czekają tablety dedykowane dla najmłodszych, ale również można zakupić standardowe urządzenie. Jaki tablet wybrać?
Najlepszy tablet dla dziecka:
– duża przekątna ekranu – co najmniej 7 cali
– ekran dobrej jakości, na przykład IPS lub AMOLED
– duży zapas pamięci
– długi czas pracy na baterii
– wytrzymała obudowa
– system Android – najbardziej uniwersalny lub system iOS
– możliwość podłączenia klawiatury, myszki

O czym warto pamiętać, wręczając dziecku tablet?

Nawet najlepszy tablet nie będzie dobrym podarunkiem wtedy, gdy rodzice nie przekażą go wraz z zestawem pomocnych instrukcji.
Warto wyznaczyć dziecku czas na korzystanie z urządzenia, na przykład maksymalnie 1 godzina dziennie dla dziecka w wieku 2-5 lat oraz do 2 godzin dziennie dla dzieci starszych. Na tablecie można zainstalować również specjalne aplikacje do kontroli rodzicielskiej, które poprawiają bezpieczeństwo korzystania z aplikacji i z internetu.
Warto więc sprawdzić aktualny ranking tabletów, następnie wybrać najlepszy tablet dla swojego malucha i zadbać o to, aby mógł on bezpiecznie korzystać z tego sprzętu.

Kliknij i sprawdź najlepsze tablety https://najlepszy-ranking.pl/tablety/

Leave a reply