Jak poradzić sobie z rozstępami po ciąży

0
2347

Rozstępy to problem, który dotyczy głównie kobiet (choć nie tylko) i głównie tych, które niedawno urodziły dziecko (ale, także, nie wyłącznie). Nie ważna jest jednak przyczyna rozstępów, ale sposób, by sobie z nimi poradzić. Oczywiście najłatwiej zapobiegać im zanim staną się widoczne, ale realia pokazują, że znacznie częściej próbujemy leczyć niż zapobiegać, więc to na tym powinniśmy się skupić.

Nic nie zastąpi nawilżania

Dostarczenie skórze odpowiedniej ilości wilgoci (głównie wody) to najważniejsza i podstawowa część procesu. Nawilżanie ujędrnia i uelastycznia skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej podatna na zabiegi, mające przywrócić jej pierwotną formę. Skóra odpowiednio nawodniona ma także tendencję do wygładzania się i szybszej regeneracji, a to przecież na tym najbardziej nam zależy. W celu wykonania prostego zabiegu nawilżania skóry, można skorzystać ze specjalnego kremu, lub samemu przygotować specyfik z oleju pszennego, oliwy z oliwek oraz aloesu (zmieszanych w równych proporcjach).

Masaż skóry

Drugim krokiem w drodze do jędrnej skóry jest jej masowanie. Masaż łączy się z nawilżaniem,. ponieważ wykonujemy go wcierając nasz krem lub balsam. Do tego wystarczy dołączyć podszczypywanie i oklepywanie skóry, które pobudzi krążenie. Dobroczynne działanie dotyku będzie świetnie widoczne już po kilku dniach. Piling także będzie dobroczynnie wpływał na pozbywanie się rozstępów – zarówno ten kupiony w sklepie jak i domowy (na przykład w postaci cukru wmasowywanego w skórę).

Jeśli nie działa, czas iść do apteki

Jeżeli efekty będą niewidoczne lub mało zadowalające, można wspomóc się za pomocą specjalistycznych środków medycznych. Przykładem niech będzie Retina A (dostępna na receptę), która zapobiega zrogowaceniom i przyspiesza gojenie. Jest to jednak środek, przed stosowaniem którego trzeba koniecznie zapoznać się z zaleceniami i przeciwwskazaniami na ulotce. Bez recepty można jednak kupić kwas glikolowy. Skórę, którą nim traktowaliśmy należy chronić przed bezpośrednim naświetlaniem słońcem, ale preparat można stosować i w czasie ciąży i karmienia piersią. Do tego wszystkiego warto spożywać zwiększoną dawkę witaminy E, która pomaga produkować kolagen i jest odpowiedzialna za regenerację skóry.

Zdrowa skóra bez problemów

Jak widać, nawet po ciąży i porodzie, nie ma konieczności życia ze szpecącymi ciało rozstępami. Łatwo można je zniwelować, a nawet całkowicie się ich pozbyć, zatem nie ma na co czekać. Szczególnie, że masaże są przecież takie przyjemne, że nie warto ich sobie odmawiać. A regeneracja skóry to doskonały pretekst, by odrobinę sobie podogadzać.

Dodaj komentarz