Czy warto kupić dziecku tablicę do domu? – Tablice dla dzieci do nauki i zabawy.

0
1182

Nauka w domu to codzienność wszystkich dzieci, które uczęszczają do szkoły. Młodzi ludzie muszą poradzić sobie z wyzwaniami, pogodzić naukę i zabawę w jak najbardziej dogodny sposób. Tablice korkowe, czy suchościeralne w domu mogą pomóc dzieciom zorganizować naukę, a nawet pobudzać ich kreatywność i prowokować do nauki przez zabawę. Jakie jeszcze są plusy z posiadania tablicy w domu i jaką najlepiej kupić? Podpowiadamy!

Jaką tablicę dla dziecka wybrać? – Tablice korkowe, suchościeralne i kredowe.

Do wyboru mamy różnego rodzaju tablice dla dzieci, które dobieramy w zależności od przeznaczenia.

  • Tablice suchościeralne to świetny pomysł do nauki i zabawy. Specjalnym pisakiem do tablic możliwe jest rysowanie i pisanie po tablicy bez pozostawiania śladów (brak kredy). Tablicę suchościeralną dziecko może wykorzystywać do zapisywania zadań, luźnych skojarzeń, do nauki z rodzicem lub nauki samodzielnej. Jak wiadomo przecież, w czasie nauki zapisanie materiału powoduje utrwalenie go w pamięci. Sposób na naukę przez odgrywanie scenki nauczania innych jest bardzo skuteczną metodą, która mogą wykorzystywać dzieci podczas nauki w domu.
  • Tablice korkowe nie pozwalają na zapisywanie tekstu, ale za to świetnie nadają się jako podkład do przypinania pinezkami obrazów, wykresów czy nawet kartek z materiałem do nauki. Pozwalają też na tworzenie swoistych kolaży. Może to być materiał do szkoły lub coś zupełnie z nim nie związanego, jak zdjęcia, wspomnienia, czy tabliczka mnożenia przytwierdzona do tablicy korkowej.
  • Tablice kredowe jako klasyk mogą również znaleźć swoich entuzjastów, szczególnie mogą spodobać się mniejszym dzieciom i przedszkolakom, którym najprościej będzie operować kolorową kredą.

Dowolność wykorzystywania tablic sprawia, że można wybór tablicy dopasować do preferencji. Warto to jednak przemyśleć przed zakupem, by w pełni wykorzystać potencjał dziecka i dopasować do potrzeb.

Artykuł napisany we współpracy z https://tableo.eu/

Leave a reply