Jakie artykuły papiernicze przydadzą się na studiach? — Podpowiadamy!

0
476

Wielu nowych studentów ma kłopot z podjęciem decyzji jakie artykuły papiernicze będą niezbędne na pierwszym roku studiów. Studia dla wielu osób są pierwszą okazją do usamodzielnienia się. Co jest niezbędne i znacząco ułatwi organizację na studiach oraz prowadzenie notatek na wykładach? Podpowiadamy!

Zeszyty i notatniki przede wszystkim!

Niemal każde studia wymagają tworzenia bardzo dużej ilości rodzaju notatek, zarówno podczas wykładów jak i zajęć laboratoryjnych i ćwiczeń. Przed rozpoczęciem wyższej edukacji należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość zeszytów. Warto jest przyjąć podobną zasadę jak w szkole średniej. Jeden zeszyt na jeden przedmiot. Dzięki temu uniknie się problemów ze znalezieniem notatek tuż przed sesją.

  • Krata czy linia? — Nie ma większego znaczenia czy zeszyt będzie w kratę czy linię. Warto natomiast zakupić możliwie jak najgrubsze zeszyty, w zależności od ilości notatek i zajęć możliwe jest, że jeden notatnik wystarczy na wszystkie lata edukacji. Jest to najlepszy możliwy scenariusz, gdyż wtedy wszystkie informację z danego przedmiotu znajdują się w jednym miejscu.
  • Tradycyjne notatki czy cyfrowe? — Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest robienie wszelkiego rodzaju notatek na laptopie, warto jednak wiedzieć, że ręcznie prowadzone notatki są znacznie lepszym pomysłem. Sam fakt zapisania danej informacji odręcznie w zeszycie sprawia, że łatwiej ją sobie przypomnieć. Dodatkowo zeszyty nie wymagają dostępu do prądu, więc nie przestaną działać w najmniej odpowiednim momencie.

Jakie inne artykuły papiernicze będą potrzebne?

To czy na studiach będą potrzebne inne artykuły papiernicze niż zeszyty w dużej mierze zależy od tego jaki kierunek studiów został wybrany. Studenci kierunków takich jak budownictwo, architektura, grafika czy wzornictwo powinni zaopatrzyć się w duże ilości brystolu. W przypadku tak dużych formatów warto jest również zakupić specjalną teczkę, która pozwoli na przechowywanie rysunków bez obawy o ich zniszczenie czy rozmazanie.

Kalendarze i terminarze na studia

Kalendarze i terminarze są artykułami papierniczymi, które są niezwykle przydatne na studiach. Pozwalają one na zrobienie szybkich notatek odnoszących się do konkretnych dat. Jest to świetny sposób na zanotowanie terminów egzaminów, kolokwiów czy dyżurów poszczególnych wykładowców. W tym przypadku zrobienie notatek w kalendarzu sprawdzi się znacznie lepiej niż gdyby zostały one zrobione w zeszycie.

Artykuł napisany we współpracy z https://www.dyskontbiurowy24.pl/

Dodaj komentarz