Tabletki na odchudzanie – które najlepiej wybrać?

0
724

Droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki nie jest usłana różami. Skuteczne odchudzanie to prawdziwa sztuka, wymagająca wiele czasu, samokontroli i systematyczności. Gubienia zbędnych kilogramów z pewnością nie ułatwiają także stres, napięty tryb życia i natłok obowiązków. Ze względu na powyższe czynniki tabletki na odchudzanie zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Rozmaite preparaty wspomagające proces utraty wagi znaleźć można nie tylko na aptecznych półkach, ale i w ofercie większości drogerii i supermarketów. Mimo to nadal istnieje szereg mitów dotyczących tego typu suplementów, które już dawno powinny odejść w niepamięć. Jeśli wahasz się, czy rozpocząć stosowanie tabletek odchudzających, oto garść najważniejszych informacji, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Jak działają tabletki odchudzające?

Suplementy diety wspomagające odchudzanie dzielą się na cztery kategorie:

– tabletki zmniejszające łaknienie;

– suplementy ograniczające wchłanianie się tłuszczu;

– preparaty przyspieszające przemianę materii;

– środki redukujące tkankę tłuszczową.

Preparaty hamujące łaknienie

Suplementy z pierwszej kategorii będą najbardziej przydatne dla tych osób, dla których największą bolączką w trakcie diety jest ciągłe odczuwanie niedosytu. W tym wypadku głód jest naturalną reakcją. Organizm, przyzwyczajony do większej ilości spożywanych kalorii, potrzebuje czasu, by przystosować się do nowych nawyków żywieniowych. Niestety nie każdy ma na tyle silną wolę, żeby cierpliwie czekać na reakcję organizmu i stanowczo unikać podjadania. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą środki hamujące apetyt. W zależności od produktu, zawierają one różne substancje aktywne, jednak najogólniej –  ich działanie polega na wchłanianiu wody. Dzięki temu pęcznieją w żołądku, wytwarzając poczucie sytości, a tym samym redukując łaknienie.

Suplementy zmniejszające wchłanianie tłuszczu

Tego typu preparaty są dobrym wyborem dla osób, którym, prócz utraty wagi, zależy również na zbudowaniu masy mięśniowej. Mechanizm ich działania jest dość prosty i polega na hamowaniu wchłaniania się tłuszczów i węglowodanów. Zawarte w nich substancje aktywne uniemożliwiają trawienie niektórych składników przyczyniających się do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Wówczas organizm nie trawi tych składników, ale je wydala. Jednocześnie opóźniony zostaje proces opróżniania żołądka, co pozwala na wydłużenie uczucia sytości. Należy jednak zaznaczyć, że preparaty z tej grupy, ze względu na zmniejszenie absorpcji tłuszczów, mogą doprowadzić do niedoboru witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w szczególności witamin A, D, E oraz K. Dlatego bardzo ważne jest, aby, stosując tego typu suplementy, pamiętać o regularnym spożywaniu dużych ilości wody.

Środki przyspieszające przemianę materii

Słaba przemiana materii, często niezależna od nas, bo wynikająca z czynników genetycznych, to problem, z którym mierzy się wiele osób. Dlatego warto wspomóc swój organizm, dostarczając mu składników usprawniających przemianę materii. Preparaty pobudzające metabolizm najbardziej docenione zostaną przez zwolenników suplementów tworzonych na bazie naturalnych elementów. Są to między innymi wyciąg z zielonej herbaty, czarnego pieprzu lub kawy czy ekstrakt z grejpfruta. Właśnie ze uwagi na naturalny skład są jednymi z najczęściej wybieranych środków odchudzających.

Tabletki redukujące tkankę tłuszczową

Potocznie nazywane „spalaczami” tłuszczu skutecznie wspierają walkę ze zbędnymi kilogramami. Zalecane są głównie osobom, którym nie straszna jest aktywność fizyczna. Jest to o tyle ważne, że ich stosowanie nie przyniesie wyczekiwanych efektów, jeśli nie dodamy żadnego wysiłku fizycznego. Mechanizm działania tego rodzaju suplementów opiera się głównie o pobudzanie organizmu do wytwarzania ciepła, a w konsekwencji wzrostu temperatury. Dzięki temu organizm nie tylko szybciej spala tłuszcz, ale i pobudzony zostaje metabolizm, co prowadzi do szybkiej i efektywnej utraty tkanki tłuszczowej.

Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Skuteczność tabletek odchudzających potwierdzona jest licznymi badaniami. Nie oznacza to jednak, że są one magicznym lekarstwem, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianych kilogramów w przeciągu jednej nocy. Tabletki wspomagają odchudzanie, ale nie zrobią wszystkiego za ciebie. Odpowiednia, zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna są niezbędne do osiągnięcia upragnionej wagi i jej utrzymania.

Kluczowe jest również wybranie odpowiedniego preparatu wspomagającego odchudzanie. Ze względu na bogatą i zróżnicowaną ofertę, przed zakupem danego preparatu warto zdobyć informacje o konkretnych suplementach i zapoznać się z opiniami o nich. Ranking środków odchudzających można znaleźć między innymi na stronie dietetyk.edu.pl. Należy również pamiętać, że jeśli cierpisz na jakiekolwiek choroby przewlekłe lub posiadasz inne problemy zdrowotne, przez rozpoczęciem stosowania koniecznie skonsultuj to z lekarzem.

Źródło: https://dietetyk.edu.pl

Dodaj komentarz