Zamykanie naczynek w Gdańsku – jaki zabieg wybrać?
Zamykanie naczynek w Gdańsku to jedna z ofert gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Zamykanie naczynek pozwala odzyskać wielu osobom pewność siebie i zniwelować kompleksy. Jakie są dostępne metody zamykania naczynek i kiedy warto z nich skorzystać?
Zamykanie naczynek i charakterystyka problemu
Zamykanie naczynek to jedno z rozwiązań problemu. Czym jednak są pękające naczynka i jak wyglądają? To charakterystyczna siateczka widoczna na skórze. Można wyróżnić dwa ich rodzaje. Pajączki śródskórne (teleanglezje) to rozszerzone lub pękające naczynka włosowate zlokalizowane pod skórą. Cechują się barwą siną lub brunatnoczerwoną i są niewyczuwalne podczas dotyku. Natomiast drugi rodzaj to żyłki znajdujące się w głębszej warstwie skóry, których średnica może osiągać nawet 3 mm. Mają kolor niebieski, zwykle są bardzo dobrze widoczne. Na powstawanie naczynek wpływ ma wiele czynników, w tym takie jak:
- geny,
- styl życia,
- zmiany ciśnienia,
- ciąża,
- alkohol.
Aby przeciwdziałać powstawaniu naczynek, można wprowadzić w życie proste działania profilaktyczne. Przede wszystkim zadbać o zdrową dietę, która wspomaga naczynia krwionośne. Ważne jest dostarczanie witamin: C, E, K i P, selenu, miedzi, cynku, probiotyków, flawonoidów, NNKT. Kluczowa jest również ochrona przeciwsłoneczna oraz unikanie czynników, które nasilają pękanie naczynek (zmiana temperatury, ostre przyprawy, używki).
Laserowe zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku – metody
Najpopularniejszym zabiegiem zamykania naczynek na twarzy są zabiegi laserowe. Wśród nich wymienia się metody takie jak:
- laser VariteLite 532 nm. i 940 nm,
- zabieg Quadrostar ProYellow,
- Harmony XL PRO Dye-VL.
Zobacz jak wygląda zabieg zamykania naczynek Gdańsk Clinica Cosmetologica:
Laserowe zamykanie naczynek na nogach w Gdańsku – zabiegi
Laserowe zamykanie naczynek na nogach w Gdańsku można także wykonać na nogach. W tym celu można skorzystać z zabiegów takich jak:
- Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm,
- Quadrostar Pro Yellow,
- Laser Varilite.
Zamykanie naczynek na twarzy i nogach jest bardzo podobne, ale urządzenia wykorzystywane do niwelowania naczynek z twarzy są delikatniejsze i bardziej precyzyjne.
Zamykanie naczynek – efekty
Bezpośrednio po zabiegu utrzymuje się zaczerwienie skóry, naczynka są jeszcze widoczne, dlatego zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegów. Liczba zabiegów w serii uzależniona jest od rodzaju zabiegów, jak i indywidualnej sytuacji pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, którego celem jest między innymi wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań medycznych (np. ciąża, okres karmienia piersią, wybrane choroby). Pacjent nie musi się w żaden sposób przygotowywać do zabiegu.
Po każdym zabiegu pacjent otrzymuje listę zaleceń, których przestrzeganie jest konieczne. Zwykle dotyczą one specjalnej pielęgnacji skóry, w tym stosowania kremów z filtrem SPF. Kluczowe jest również unikanie czynników zwiększających ryzyko pękania naczynek (np. korzystanie z sauny, nagłe zmiany temperatury). W zależności od zabiegu efekty mogą się utrzymywać przez rok lub trwale. Aby zapewnić sobie gwarancję najlepszej jakości i bezpieczeństwa, zabiegi należy wykonywać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.
Podsumowanie
Podsumowując, laserowe zamykanie naczynek to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która jest coraz częściej wybierana w gabinetach kosmetologicznych, aby zadbać o zdrową i piękną skórę.
FAQ
1. Czy zamykanie naczynek jest bolesne?
Nie, ponieważ najnowsze urządzenia są wyposażone w specjalny system chłodzący, który niweluje ewentualny dyskomfort czy wrażenia bólowe.
2. Czy zamykanie naczynek można wykonać w ciąży?
Nie, ciąża jest jednym z kilku przeciwwskazań, które wyklucza możliwość wykonania zabiegu.
3. Czy zamykanie naczynek jest też dla mężczyzn?
Tak, zabieg wykonywany jest u wszystkich pacjentów niezależnie od ich płci. Wcześniej jednak kluczowe jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania medyczne, które mogłyby powodować komplikacje podczas zabiegu lub zagrażać zdrowiu pacjenta.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.