Czy warto kupować dziecku komiksy i jakie wybrać? — Podpowiadamy!

0
1079

Dzieci mają do wyboru dziś całe mnóstwo alternatywnych zajęć, które mogą pochłonąć je bez reszty. Od gier i filmów, po zajęcia sportowe i dodatkowe aktywności. Wiele mówi się o tym, by czytać dzieciom, jednak książki często okazują się zbyt długą przeprawą dla mniejszych dzieci. Komiksy wydają się być idealnym kompromisem między czytaniem, a oglądaniem dynamicznych, ciekawych obrazków. Komiksy pobudzają twórczość i wyobraźnię! Jakie komiksy dla dziecka najlepiej wybrać?

Marvel Comics i DC Comics po polsku — Dwa największe wydawnictwa komiksowe

Oba wydawnictwa kontrolują ok 80% rynku komiksowego w Stanach Zjednoczonych. Za sprawa licznych adaptacji filmowych, postaci takie jak Batman, Iron Man, X-Man, czy Joker są bardzo dobrze rozpoznawalne w Polsce. Kupując komiks któregoś z tych popularnych Uniwersum mamy gwarancję strzału w 10 – każdemu dziecku spodoba się komiks o Batmanie, czy Supermanie. Superbohaterowie DC i Marvel Comics są postaciami uniwersalnymi, które traktują o ludzkich wadach i pozytywach, przez co nie tracą na ważności i stanowią postaci międzypokoleniowe. Dla dzieci idealne mogą okazać się komiksy po polsku, np. komiksy Marvel Comics po polsku.

Komiksy — czy to dobry wybór dla dzieci?

Odwieczna walka dobra ze złem, nieco przerysowana w komiksach, dobrze odzwierciedla realia prawdziwego życia, Dzięki może nauczyć się, że postaci mają różne motywy, czasem nieczyste, a jednak zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy. Człowiek nigdy nie zostaje całkiem sam z problemami, a najgorsze zawsze mija. Poza tym komiksowe postaci są bardzo wyraziste i wielobarwne. Oznacza to zwiększenie tolerancji na różnego rodzaju zachowania, bo każdy z nas przecież popełnia w życiu błędy. Komiksowe postaci mogą dać dzieci sporo materiału do przerobienia w kontekście typów osobowości i ciągów przyczynowo skutkowych. W komiksach znajdziemy też wiele pozytywnego. Komiksy pobudzają wyobraźnie o wiele intensywniej niż filmy. Mogą stanowić lepszą alternatywę dla dzieci niż książki, głównie za sprawa obrazków. Komiksowe obrazki przedstawiają postaci i ruch, pozostawiając przy tym lekką dowolność w interpretacji scen. To wszystko sprawia, że komiksy są idealnym wyborem dla dzieci w okresie dorastania i świetnie pobudzają ich kreatywność.

Artykuł napisany we współpracy z https://www.atomcomics.pl/

Leave a reply