Powrót do szkoły – akcesoria do szkoły dla uczniów i nauczycieli

0
963

Wypoczęci po wakacjach powoli zdajemy sobie sprawę, że już za chwilę początek roku szkolnego, a co za tym idzie czas na wielkie zakupy. Niezależnie od tego, czy idziesz do pierwszej klasy podstawówki, czy ostatniej klasy liceum, czy chodzenie do szkoły to twoja praca, ponieważ pełnisz bardzo ważną rolę nauczyciela, odpowiednia wyprawka szkolna jest równie ważna dla wszystkich osób, które większość dnia spędzają w murach tej instytucji. Czego potrzebuje każdy uczeń, oraz co jest zarezerwowane jedynie dla nauczycieli? Podpowiadamy!

Dziennik Lekcyjny online i na papierze

Zarówno starsi jak i młodsi, byli i aktualni uczniowie nawet ci najbardziej odważni, na wspomnienie o dzienniku przestawali być twardzi. Oceny wpisywane na białe kartki zaraz obok danego nazwiska cieszyły, jeśli tylko były dobre, w przypadku, gdy nie spełniały oczekiwań nauczycieli czy rodziców, trzeba było nastawić się na kilka wieczorów spędzonych na nauce. Papierowe dzienniki lekcyjne powoli odeszły do lamusa, dając miejsce dziennikom elektronicznym, które umożliwiają szybki dostęp do ocen i ogłoszeń niezależnie od miejsca pobytu rodziców i nauczycieli. Tradycyjne dzienniki, czasem jeszcze wykorzystywane są przez belfrów, ale chyba jedynie z czystego sentymentu. Kolorowe dzienniki lekcyjne trzymane w objęciach nauczyciela, leżące na biurku lub pełniące funkcję narzędzi do uciszania, gdy w klasie panował harmider, na zawsze pozostaną w sercach i pamięciach byłych uczniów.

Organizery na biurko, zeszyty do szkoły oraz kolorowe piórniki – czyli szkolna wyprawka dla każdego

Niezależnie od tego, czy kolejny rok szkolny przyjdzie nam spędzić w domach na nauce zdalnej, czy szkoły w końcu tętnią życiem, każdy uczeń potrzebuje kilku rzeczy, które ułatwią codzienne trudy mierzenia się z systemem edukacji. Odpowiednio dobrany organizer na biurko może być idealnym sposobem na utrzymanie porządku podczas nauki w domu. Skupienie się na lekcji w zaciszu własnego pokoju samo w sobie jest już nie lada wyzwaniem, które dodatkowo utrudnia nieład często panujący na biurku. Utrzymanie długopisów, kredek i ołówków w porządku za pomocą organizera ułatwi także znalezienie odpowiedniego przyboru, kiedy tylko będzie potrzebny. Szkolną wersją organizera będzie oczywiście piórnik, który również daje nam możliwość utrzymywania przyborów piśmienniczych we względnym porządku. Najczęściej wymienianym przez uczniów elementem wyprawki są zeszyty. Podczas gdy w pierwszych klasach szkoły podstawowej raczej nie piszemy za wiele, późniejsze lata edukacji wymagają od nas większej ilości bardziej pojemnych zeszytów.

Leave a reply