Urządzamy pokój dla dziecka – farby

0
2059

Aby Nasze dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju warto dodać kilka przydatnych dodatków, które sprawią, że to miejsce będzie wyjątkowe. Do urządzenia pokoju ciekawym rozwiązaniem są specjalne farby, które stworzą magiczne i wyjątkowe miejsce dla Naszej pociechy.

Farba tablicowa jest uwielbiana przez dekoratorów jak i przez same dzieci. Można pomalować nią całą ścianę lub jej kawałek na przykład nad biurkiem, łóżkiem. Farby tablicowe można znaleźć w różnych kolorach, najbardziej uniwersalną jest jednak nadal czarna farba tablicowa. Dzieciaki mogą po niej pisać kredą, flamastrami kredowymi, a potem bardzo łatwo zmazać wszystko wilgotną gąbką. Na ścianie pomalowanej farbą tablicową dzieci mają mnóstwo możliwości i mogą wykorzystać całą swoją wyobraźnię. Farbą taką można także pomalować na przykład blat stolika lub mały domek, namiot i wstawić do pokoju dziecka.

Pod farbą tablicową może znaleźć się także farba magnetyczna. Dzięki temu oprócz kredy wykorzystamy także magnesy. Możemy w sklepie znaleźć magnesy w kształcie literek i dzięki temu Nasze dziecko połączy zabawę z nauką. Dodatkowo może to być miejsce gdzie magnesami będziemy przyczepiać karteczki z ważnymi zapiskami lub rysunki stworzone w szkole czy przedszkolu.

Kolejnym bardzo fajnym rozwiązaniem w pokoju dziecka jest lakier świecący w ciemności. Przyklejone naklejki na suficie czy ścianie można pomalować takim lakierem, można także stworzyć swoje dzieło za pomocą gotowych szablonów. Dzięki temu wieczorem po zgaszeniu światła pojawi się przyjemny dla oka rysunek. Jest to dobry sposób dla dzieci, które boją się usypiać w ciemnym pokoju. Taki oświetlony kawałek ściany będzie przyjazny dla oka i uspokajający.

Kolorów i odcieni farb w tym momencie mamy mnóstwo. Do wyboru do koloru, cała paleta barw. Pamiętajmy o tym aby w pokoju dziecka wybierać stonowane kolory tak, żeby mogło się w nim wyciszyć. Bardzo jaskrawe kolory mogą być męczące dla oka, a Nasza pociecha nie będzie chciała tam przebywać.
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby farby były jak najbardziej bezpieczne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska tak, żeby i ściany mogły oddychać. Jest to ważne dla utrzymania optymalnej wilgotności powietrza, temperatury i co najważniejsze dla zdrowia dziecka.

Dodatkowo głównie przy mniejszych dzieciach warto wybrać farbę ścieralną tak, żebyśmy nie malowali ścian po każdej zabawie kredkami, ciastoliną czy farbkami. Dzieciaki mają różne kreatywne pomysły także farba ścieralna sprawdzi się w każdym momencie.
Na szczęście nowe technologie, skład farb pozwala na połączenie bezpieczeństwa, zdrowia, wygody, łatwości nakładania farby z super zabawą w swoim pokoju Naszej pociechy.

Leave a reply