Dlaczego żaluzje drewniane są stałym trendem modowym?

0
1244

Żaluzje drewniane zdobyły serca użytkowników nie tylko ze względu na wysoką estetykę, ale również ze względu na praktyczność. Te piękne osłony okienne to doskonały sposób na ochronę pomieszczeń przed promieniowaniem słonecznym, a także dodanie do wnętrza elementów luksusu. Aranżując pomieszczenie różnego przeznaczenia, zawsze trzeba uwzględnić pewne niuanse. Przede wszystkim wykończenie ścian, a potem dekoracja okien.

Dlaczego żaluzje drewniane są stałym trendem modowym?

Żaluzje drewniane mogą stać się głównym ogniwem we wnętrzu pokoju, a także oryginalnym dodatkiem do wyglądu każdego pomieszczenia, a nawet jego ozdobą. Połączenie okien plastikowych i żaluzji drewnianych daje bardzo atrakcyjny efekt, łącząc w tym projekcie przeszłość z teraźniejszością.

Drewno to najstarszy materiał opanowany przez człowieka. Człowiek w swoim domu czuje drewno jako część natury. Żaluzje drewniane na oknie spełniają ważne funkcje zarówno izolacyjne zimą jak i chłodzące latem. Tworzą niepowtarzalną atmosferę komfortu i domowego ciepła. Do wyboru są żaluzje drewniane, zarówno o szerokości lameli 25 jak i 50 mm. Podczas pomiaru mierniczy ocenia, czy możliwe jest użycie takiej lub innej szerokości lameli, a także zaproponuje różne opcje.

Żaluzje drewniane – znaczenie w aranżacji okien

Do produkcji żaluzji drewnianych używa się lipy, drewna abachi i basswood. Te gatunki drewna mają wiele wspaniałych właściwości, są trwałe i lekkie. Doskonale obrobione mają gładką i równą powierzchnię, na której widoczny jest wyraźny naturalny wzór, który uwydatnia wybarwienie. Aby chronić przed różnymi negatywnymi wpływami, żaluzje drewniane pokrywane są specjalnymi związkami, które zapobiegają ich zniszczeniu pod wpływem różnych pasożytów i promieni słonecznych. Jest to konieczne, aby przedłużyć żywotność produktów.

Modne, nowoczesne i funkcjonalne żaluzje drewniane do okien

Ten element wystroju jest prawdziwą ozdobą każdego mieszkania. Eleganckie i pełne wdzięku podkreślą wszystkie atuty pomieszczenia i wprowadzą do nich atmosferę przytulności. Żaluzje drewniane mają unikalny wzór, a także dość bogatą gamę kolorów, reprezentowaną przez naturalne odcienie.

Kupując drewniane żaluzje (np. jak te z oferty sklepu Winrol – https://www.winrol.com.pl/), użytkownik otrzymuje znakomite urządzenie, które niezawodnie chroni pomieszczenie przed jasnym światłem słonecznym. Drewniane lamele pozwalają idealnie regulować przepływ światła. Nie nagrzewają się i są całkowicie nietoksyczne. Ponadto tego typu produkt jest najbardziej higieniczny i trwały. Warto podkreślić, że jest idealny dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Żaluzje drewniane jako dodatek do wystroju wnętrz

Jak wiadomo, produkty z drewna zawsze nadają pomieszczeniu prawdziwie eleganckiego i wyrafinowanego wyglądu. Ze względu na swoją praktyczność i funkcjonalność żaluzje drewniane można montować zarówno w salonie, jak i w sypialni. Paleta kolorów, w jakich zamawiane są żaluzje drewniane, może mieć różne odcienie. Dzięki temu można je dobrać do każdego pomieszczenia.

Miłośnicy stylu skandynawskiego chętnie wybiorą żaluzje drewniane białe, niebieskie bądź kremowe, natomiast fani stylu boho skupią się na czerwonych osłonach. Styl industrialny ceni sobie żaluzje drewniane w kolorze czarnym lub naturalnym a klasyczne wnętrza pięknie udekorują żaluzje drewniane w brązie. Zamontuj drewniane żaluzje w dowolnym otworze okiennym, a także na suficie lub ścianie.

Żaluzje drewniane to połączenie klasyki z nowoczesnością, łatwości użytkowania i trwałości produktów drewnianych, które są poddawane specjalnej obróbce, lakierowa powłoka niezawodnie chroni materiał przed blaknięciem. A nałożenie specjalnej farby odpornej na wilgoć w różnych odcieniach pozwoli wybrać drewniane żaluzje do każdego swojego wnętrza. Żaluzje drewniane pomogą wesprzeć stylistyczną kompozycję pomieszczenia.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a reply