Czy warto już planować wakacje 2021 z dziećmi?

0
1899

Trudno obecnie planować rodzinne wakacje na lato 2021, ponieważ sytuacja na świecie nadal nie jest ustabilizowana. Koronawirus nie odpuszcza i tak naprawdę nie wiadomo, czy kolejne miesiące przyniosą jakaś znaczną poprawę. Z drugiej strony chyba większość ludzi potrzebuje chwili oddechu, pomyślenia też o czymś innym niż pandemia. Przejrzenie ofert biur podróży na lato 2021 i rezerwacja wycieczki może być takim dobrym impulsem dla całej rodziny.

Rabaty i zabezpieczenia w razie zachorowania na COVID-19

Ceny tegorocznych propozycji wyjazdów wakacyjnych nie są, wbrew pozorom, wyższe w porównaniu z tymi ubiegłorocznymi. Na dodatkowe zniżki można też liczyć w przypadku ofert first minute. Rodziców powinny szczególnie ucieszyć specjalne bonusy dla dzieci, dzięki czemu rodzinne wakacje za granicą mogą się okazać bardzo atrakcyjne cenowo.

Warto wspomnieć jeszcze o bardzo ważnym udogodnieniu dla turystów planujących wyjazd. Nie trzeba się martwić, że wycieczka przepadnie z powodu zachorowania na COVID-19 bądź wpadnięcia w kwarantannę, ponieważ biuro podróży daje możliwość dokonania zmiany daty wyjazdu (nawet kilkukrotnie), a tym samym wybrania innej propozycji na lato 2021. Pieniądze zatem nie przepadną, a takie przesunięcie jest najczęściej bezpłatne. Istnieje też opcja uzyskania dodatkowego ubezpieczenia, dzięki któremu otrzyma się zwrot poniesionych kosztów razie zachorowania na COVID-19.

Jaki kierunek na wakacje z dziećmi?

Biura podróży na bieżąco monitorują sytuację, aby dopasować ofertę nie tylko do oczekiwań turystów. Równie istotna okazuje się pewność realizacji wycieczki. Dlatego selekcja pod kątem bezpieczeństwa sanitarnego jest bardzo ostra. Obecnie można liczyć na noclegi w obiektach spełniających bardzo surowe kryteria, co zapewni podróżującym bezpieczeństwo wypoczynku. A do wyboru są tak popularne w ostatnich latach wyspy greckie, Wyspy Kanaryjskie czy Turcja.

W przypadku wysp greckich jedynym problemem okazuje się wybór tej jednej, ponieważ każda jest piękna i niepowtarzalna. Korfu urzeka zjawiskowymi krajobrazami i zapachem gajów pomarańczy. Kreta przyciąga miłośników starożytności. Rodos to mekka dla osób zakochanych w sportach wodnych. Natomiast Zakynthos ma olśniewające plaże. Wszystkie mogą się pochwalić perfekcyjnie przygotowaną bazą hotelową oraz atrakcjami dla najmłodszych, którzy na pewno nie będą się nudzić.

Wakacje 2021 z dziećmi można też zaplanować na Wyspach Kanaryjskich. Ten archipelag zapewnia doskonały klimat do wypoczynku niemal przez cały rok. Jest ładnie, ciepło, przyjemnie i wygodnie. Maluchy na nudę raczej nie powinny narzekać. Wyspy wyróżniają niesamowite księżycowe krajobrazy pól magmowych, co z pewnością przypadnie im do gustu – podobnie jak zróżnicowane plaże, bo oprócz takich ze złocistym piaskiem można zobaczyć czarne, czyli pokryte piaskiem wulkanicznym.

Rodzinne wakacje powinny też udać się w Turcji. Przyjemny klimat, ciekawostki przyrodnicze, a przede wszystkim doskonałe hotele na każdą kieszeń – to wszystko sprawia, że do tego kraju od wielu lat chętnie wyjeżdżają rodzice nawet z bardzo małymi dziećmi.

Leave a reply