W jaki sposób firmy wykonują pranie narożnika?

0
2120

Możemy wymienić dwie metody, które są wykorzystywane przy praniu narożnika. Firma oferująca czyszczenie dobiera optymalną metodę na podstawie stopnia zabrudzeń oraz rodzaju materiału. Oto możliwe metody:

  • Ekstrakcja – Stosowana przy użyciu ekstraktorów ciśnieniowych. W urządzeniu wykorzystuje się specjalny proszek połączony z woda. Maszyna pod dużym ciśnieniem rozprowadza środek aktywny przy jednoczesnym odsysaniu preparatu wraz z rozpuszczonym brudem. To najczęściej stosowana metoda, która pozwala w krótkim czasie dokładnie odkurzyć, oczyścić i zabezpieczyć narożnik.
  • Szamponowanie – Bardziej złożona metoda, w której wykorzystuje się urządzenie szorujące wyposażone w miękkie szczotki oraz szampon, który pod wpływem szorowania zmienia się w pianę aktywną. Następnie, materiał jest delikatnie płukany, co wiąże się z czasem oczekiwania na schnięcie. Jest to metoda skuteczna przy bardzo uciążliwych zabrudzeniach.

Warto pamiętać o manualnych metodach pielęgnacji, które można stosować podatkowo. Ręczne pranie narożnika pozwala je odświeżyć, a także zabezpieczyć przed nadmiernym blaknięciem i płowieniem.

Skuteczne pranie narożnika za pomocą urządzeń

Profesjonalne pranie narożnika wykonuje się nowoczesnym sprzętem, który pozwala na dużo wydajniejsze pozbycie się uciążliwych zabrudzeń, a także drobnoustrojów rozwijających się w głębi materiału. Specjalistyczne firmy działające na terenie Warszawy i w całej Polsce korzystają z kilku urządzeń:

  • Ekstraktory ciśnieniowe – są wykorzystywane do ekstrakcyjnego czyszczenia narożników. Działają pod wysokim ciśnieniem i pozwalają równomiernie rozprowadzić aktywny środek. Jednocześnie, urządzenie zasysa wilgoć i zanieczyszczenia. W przypadku tego urządzenia trzeba stosować odpowiednie proszki.
  • Szorowarki – zwane również urządzeniami dyskowymi. Posiadają tarcze obrotową wyposażoną w miękkie szczotki. Urządzenie można wykorzystać przy szamponowaniu. Nie posiada ssawy, a co za tym idzie, pozostawia tkaninę mocno wilgotną.

Firmy oferujące pranie narożnika w Warszawie i innych miejscowościach dobierają najskuteczniejszą metodę po dokonaniu wstępnej analizy. Obicia są produkowane z wielu materiałów, a każdy z nich ma inne właściwości i wymaga nieco innego traktowania. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej metody, która okaże się wydajna i bezpieczna.

Usługa nie jest kosztowna. Cena w Warszawie zwykle nie przekracza 200 złotych. Warto oczywiście zdecydować się na pranie wielu mebli za jednym razem. Biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści może nam zapewnić ta usługa, warto skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Wykorzystanie zaawansowanego sprzętu i nowoczesnych środków czystości oferuje optymalne i długotrwałe efekty.

Leave a reply